Komenda Powiatowa

Dzień Strażaka 2020

Z okazji Dnia Strażaka 4 maja 2020 r. o godzinie 14 na placu przed Komendą  Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim odbył się uroczysty apel.

Tegoroczne święto strażackie z uwagi na stan związany z epidemią koronawirusa w kraju  i związany z tym reżim sanitarny mińscy strażacy obchodzili we własnym gronie. W uroczystości wzięły udział tylko osoby, które w tym szczególnym dniu pełniły służbę lub pracowały – z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Uroczystość z okazji Dnia Strażaka rozpoczęła się złożeniem meldunku bryg. Krzysztofowi Komorowskiemu – Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim przez dowódcę uroczystości st. kpt. Tomasza Kosznika.

W trakcie dalszej uroczystości odczytane zostały listy z okazji Dnia Strażaka od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Z okazji tegorocznego Dnia Strażaka 17 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim otrzymało awans na wyższy stopień służbowy. Awanse oficerskie otrzymało trzech funkcjonariuszy, dwóch awanse w korpusie aspiranckim oraz dwunastu funkcjonariuszy w korpusie podoficerskim.

Na zakończenie apelu wszystkim strażakom awansowanym na wyższe stopnie służbowe gratulacje i życzenia złożył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim bryg. Krzysztof Komorowski.

Print Friendly, PDF & Email