Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 16.12.2019 r. do 22.12.2019.r

W dniach od 16.12.2019 r. do 22.12.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 33 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • O godz. 08:00 dnia 19.12.2019 r. na drodze powiatowej w miejscowości Nowodwór (gm. Siennica)  samochód osobowy, którym podróżowały 3 osoby zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu straży 2 pasażerów opuściło pojazd o własnych siłach, natomiast kierowca był uwięziony w  aucie i nie mógł się z niego wydostać. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym znajdującym się poza pojazdem, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, przekazaniu poszkodowanych przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały je do szpitala. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ok 1 godz. brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 10 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • Przed godz. 15:00 dnia 19.12.2019 r. w Małym Stanisławowie miał miejsce pożar murowanego budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ogień wydostawał się już na zewnątrz obiektu. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej od budynku, prowadzeniu wewnętrznych działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń pod kątem występowania w nich osób poszkodowanych – nikogo nie znaleziono. Po 30 min. działań pożar udało się opanować i przystąpiono do jego dogaszania poprzez wykonywanie niezbędnych prac rozbiórkowych konstrukcji budynku oraz jego wyposażenia w celu dotarcia do wszystkich zarzewi ognia. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono cały budynek. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie mieszkalne wraz z gankiem, częściowemu nadpaleniu dach. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach gaśniczych trwających niespełna 3 godz. brały udział 2 zastępy i 5 ratowników PSP, 4 zastępy i 23 ratowników OSP oraz pogotowie energetyczne.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1896 zdarzeń, w tym:

  • 598 pożarów;
  • 1140 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 158 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email