Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 02.09.2019 r. do 08.09.2019 r.

W dniach od 02.09.2019 r. do 08.09.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 31 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 22 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W godzinach porannych  przed godz. 02:00 w dniu 06.09.2019 r. doszło do pożaru zbelowanej słomy na polu położonym w miejscowości Mikanów. Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoczęciu działań gaśniczych,  w szczególności na podaniu prądów wody w natarciu na palące się bele, a także podaniu prądów wody w obronie położonej w pobliżu sterty bel. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo około 200 sztuk bel słomy W działaniach gaśniczych trwających ponad osiem godzin brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 5 zastępów i 26 ratowników OSP oraz Policja.
  • W godzinach porannych po godz. 03:00 w dniu 07.09.2019 r. na obwodnicy Mińska Mazowieckiego, na wysokości miejscowości Józefin gm. Jakubów doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Porsche Panamera i samochodu ciężarowego marki Scania. Samochód ciężarowy z naczepą najechał na tył samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący Porsche. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu w zdarzeniu kierowcy. W wyniku wypadku jedna osoba została przewieziona do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników  PSP oraz 1 zastęp i 6 ratowników oraz Policja.
  • Po godzinie 11:00 w dniu 08.09.2019r na drodze powiatowej nr 278W w miejscowości Gągolina doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Skoda Felicja  uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpieniu do wykonania przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do jednej osoby poszkodowanej uwięzionej w pojeździe. Ze względu na obrażenia na miejsce zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego strażacy zabezpieczyli lądowisko. W wyniku zdarzenia pozostałym dwóm poszkodowanym osobom  udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy a także przekazano przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołom Ratownictwa Medycznego. Wszystkie poszkodowane osoby zostały odwiezione do szpitali. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 9 ratowników OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1476 zdarzeń, w tym:

  • 520 pożarów;
  • 849 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 107 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email