Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 05.08.2019 r. do 11.08.2019 r.

W dniach od 05.08.2019 r. do 11.08.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 10 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 06.08.2019 r. przy ul. Małopolskiej w Mińsku Mazowieckim doszło do pożaru samochodu osobowego znajdującego się w murowanym garażu przyległym do budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży pożarnych  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozpoczęciu działań gaśniczych. Podczas prowadzenia akcji gaśniczej przez strażaków doszło do wybuchu gazów pożarowych nagromadzonych pod sufitem w garażu. W wyniku wybuchu poszkodowanych zostało 3 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej. Poszkodowanym strażakom na miejscu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowani strażacy zostali przetransportowani do szpitala. Dalsze działania straży pożarnych polegały na zlokalizowaniu i dogaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległ samochód osobowy oraz wyposażenie garażu. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad trzy godziny brały udział 3 zastępy i 10 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Pogotowie energetyczne oraz Pogotowie gazowe.
  • W dniu 07.08.2019 r. na 9,7 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Siennica doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych marek: BMW X5, Skody Superb oraz Opla Astra. Pojazdami podróżowały tylko osoby kierujące, opuściły je przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. W wyniku zdarzenia jedna z osób została odwieziona do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Ruch na drodze podczas prowadzenia działań odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 3 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1309 zdarzeń, w tym:

  • 479 pożarów;
  • 737 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 93 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email