Komenda Powiatowa

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim z odwiedzinami w PSP

Wszyscy wiemy, że każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem…

W dniu 13 czerwca 2019 r. Komendę Powiatową PSP  w Mińsku Mazowieckim odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim z grupY „Pszczółki” i „ Smerfy” .

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Zaciekawione dzieci z pewnością dobrze zapamiętały numery alarmowe 112 oraz 998.

Ponadto przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Z wielką radością przymierzały hełm strażacki oraz polewały wodą z węża strażackiego, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Dzieci miały okazję także zobaczyć symulowany wyjazd strażaków do akcji ratowniczo-gaśniczej, w tym zjazd po ześlizgu.

Mamy nadzieję, że wizyta w Państwowej Straży Pożarnej na długo zapadnie w pamięci dzieciom i będą mile ją wspominać. W dowód wdzięczności strażacy otrzymali od przedszkolaków rysunki o tematyce strażackiej.

Print Friendly, PDF & Email