Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 24.12.2018 r. do 31.12.2018 r.

W dniach od 24.12.2018 r. do 31.12.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 22 zdarzenia, w tym 5 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

 

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W godzinach południowych w dniu 25.12.2018r w miejscowości Okuniew ul. Chmielna doszło do pożaru samochodu osobowego znajdującego się w murowanym garażu. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia straży pożarnych właściciel sam ugasił pojazd. Po przybyciu na miejsce działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypchnięciu pojazdu na zewnątrz garażu. W działaniach ratowniczych trwających ok 1 godziny brały udział:  1 zastępy i 5 ratowników  PSP, 3 zastępy 13 ratowników OSP oraz Policja.

 

  • W godzinach przedpołudniowych w dniu 27.12.2018r w miejscowości Pustelnik ul. Warszawska doszło do pożaru pomieszczenia kuchennego oraz poddasza budynku jednorodzinnego, murowanego krytego blachą. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu pożaru podając jeden prąd wody do wnętrza budynku przez ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych z jednoczesnym przeszukaniem budynku przez drugą rotę również zabezpieczoną w sprzęt ODO. W wyniku podjętych działań pożar został ugaszony oraz odnaleziono nieprzytomną osobę którą ewakuowano na zewnątrz budynku i udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego któremu została przekazana osoba poszkodowana i prowadzono dalsze czynności resuscytacyjne u której lekarz stwierdził zgon. Dalsze prace polegały na oddymieniu budynku oraz wykonaniu prac niezbędnych prac w celu dogaszenia zarzewi pożaru. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brały udział: 2 zastępy i 5 ratowników  PSP, 4 zastępy 18 ratowników OSP oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1780 zdarzeń w tym:

  • 518 pożarów;
  • 1101 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 161 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email