Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 29.10.2018 r. do 04.11.2018 r.

W dniach od 29.10.2018 r. do 04.11.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 30.10.2018 r. na ul. Jana Kilińskiego w Dobrem, doszło do pożaru mieszkania na drugim piętrze wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu OSP pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował całe mieszkanie. Strażacy uzyskali informacje, że w środku może znajdować się jedna osoba. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu energii elektrycznej wprowadzono do środka ratowników z linnią gaśniczą w celu zlokalizowania osoby poszkodowanej. Po   20 min. prowadzenia działań gaśniczych w pomieszczeniu kuchennym strażacy odnaleźli zwęglone ciało kobiety. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje i prokuraturę. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo mieszkanie wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 3 godziny brały udział 3 zastępy i 8 ratowników PSP, 5 zastępów i 25 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, policja i prokuratura.
  • W godzinach wieczornych 02.11.2018 r. na 210 kilometrze drogi krajowej nr 50 w okolicach miejscowości Zamienie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Ford Focus z łosiem. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 5 osób podróżujących pojazdem w tym 3 dzieci. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia całkowitym zamknięciu ruchu drogowego, udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały je do szpital. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzony przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Utylizacją padłego łosia zajął się zarządca drogi. W działaniach ratowniczych trwających niespełna 4 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępu i 12 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1605 zdarzeń w tym:

  • 471 pożarów;
  • 993 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 141 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email