Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 22.10.2018 r. do 28.10.2018 r.

W dniach od 22.10.2018 r. do 28.10.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 40 zdarzeń, w tym 3 pożary, 35 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA 

  • W dniu 24.10.2018 r. w godzinach popołudniowych, w Mińsku Mazowieckim, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej z Mickiewicza doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Fiat Seicento i Opel Astra II. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. W wyniku zderzenia pomocy medycznej wymagała jedna osoba, którą zaopiekował się przybyła na miejsce razem ze strażakami Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję na usunięciu z jezdni jego skutków. Osoba poszkodowana został przetransportowana do szpitala. W działaniach trwających 3 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • W dniu 27.10.2018r w godzinach popołudniowych, w miejscowości Ostrów Kania doszło do pożaru pomieszczenia kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym. Domownicy opuścili obiekt o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, oraz oddymieniu i przewietrzeniu całego budynku. Ze względu na złe samopoczucie jednego z domowników wezwano na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który nie stwierdził konieczności jej hospitalizacji. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad godzinę brał udział 1 zastęp i 4 ratowników PSP, 2 zastępy i 11 ratowników OSP oraz pogotowie ratunkowe.

Ponadto w przedmiotowym okresie w wyniku silnych wiatrów strażacy 20 razy wyjeżdżali do usuwania powalonych lub połamanych drzew które blokowały szlaki komunikacyjne oraz dwa razy do zerwanych częściowo dachów na budynkach mieszkalnych (w Mińsku Mazowieckim oraz w Aleksandrówce).

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1575 zdarzeń w tym:

  • 465 pożarów;
  • 974 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 136 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email