Komenda Powiatowa

Ćwiczenia na sklepie CARREFOUR w Stojadłach 23.10.2018 r.

W dniu 23 października 2018 roku na terenie obiektu handlowego Carrefour w Stojadłach gmina Mińsk Mazowiecki powiat miński przeprowadzono ćwiczenia, których założeniem było rozpoznanie możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na obiektach wielkopowierzchniowych w trakcie codziennej ich pracy. Ćwiczenia przeprowadzono w ramach doskonalenia zawodowego przez Komendę Powiatową PSP w Mińsku Mazowieckim w uzgodnieniu z kierownictwem Carrefour. W założeniach do ćwiczeń przyjęto uszkodzenie przyłącza gazowego przez operatora wózka widłowego w wyniku czego powstaje wyciek gazu na rampie przeładunkowej, a następnie powstaje pożaru w części magazynowej w wyniku czego jedna osoba zostaje przygnieciona przez paletę  z towarem.

            Celem szkolenia było:

  1. Zapoznanie ratowników z warunkami prowadzenia akcji ratowniczej;
  2. Zapoznanie z występującymi zagrożeniami i utrudnieniami;
  3. Doskonalenie współdziałania oraz zasad asekuracji w działaniach ratowniczych;
  4. Doskonalenie zasad dowodzenia;
  5. Zapoznanie z obiektem i obowiązującymi w nim zasadami i procedurami;
  6. Doskonalenie prowadzenia ewakuacji oraz akcji ratowniczej przez personel obiektu do czasu przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W ćwiczeniu uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim i jednostki OSP z KSRG wchodzące w skład plutonu „Fabryka” oraz personel sklepu Carrefour.

Opracował i zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Komorowski – KP PSP w Mińsku Mazowieckim.

Print Friendly, PDF & Email