Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 18.06.2018 r. do 24.06.2018 r.

W dniach od 18.06.2018 r. do 24.06.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 64 zdarzenia, w tym 15 pożarów, 44 miejscowe zagrożenia i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA 

  • W godzinach popołudniowych 19.06.2018 r. w miejscowości Kluki gm. Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru drewnianego, parterowego budynku mieszkalnego. W budynku znajdowała się jedna osoba, która opuściła obiekt przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 3 prądów wody w natarciu na palący się budynek. W dalszej kolejności działania straży pożarnej polegały na pracach rozbiórkowych budynku. W wyniku zdarzenia budynek uległ całkowitemu spaleniu. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad 3 godziny brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 3 zastępy i 17 ratowników OSP, a także Policja i Pogotowie Energetyczne.
  • Przed południem w dniu 22.06.2018 r. przy ul. Spacerowej w miejscowości Sulejówek doszło do pożaru budynku stolarni. W momencie przyjazdu pierwszych jednostek straży, pożarem objęta była część budynku oraz składowane tam materiały wraz z maszyną stolarską. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 2 prądów wody na palący się obiekt. W wyniku pożaru spaleniu uległo zadaszenie wiaty budynku gospodarczego oraz maszyna stolarska. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających dwie godziny brały udział 3 zastępy i 8 ratowników PSP, 3 zastępy i 13 ratowników OSP, a także Policja i Straż Gminna.
  • W godzinach popołudniowych 23.06.2018 r. na DK 50 w miejscowości Stojadła doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Skoda i Opel. W chwili przybycia straży pożarnej, podróżujący opuścili pojazdy o własnych siłach.  W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm uczestnikom zdarzenia, a następnie przekazaniu ich Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych trwających godzinę brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp  i 6 ratowników OSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Ponadto w dniu 21.06.2018 w godzinach popołudniowych przez powiat miński przeszedł silny front burzowy, w wyniku którego straż pożarna interweniowała 29 razy. Największa ilość zdarzeń miała miejsce w gm. Halinów i gm. Sulejówek.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 749 zdarzeń, w tym:

  • 304 pożary;
  • 376 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 69 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email