Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 11.06.2018 r. do 17.06.2018 r.

W dniach od 11.06.2018 r. do 17.06.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 39 zdarzeń, w tym 13 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA 

  • W godzinach przedpołudniowych 14.06.2018 r. przy ul. Adama Mickiewicza w miejscowości Mrozy doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Citroen C4 i motoroweru. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie przekazaniu poszkodowanego przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, a także policja i pogotowie ratunkowe.
  • W godzinach popołudniowych 14.06.2018 r. przy ul. Traugutta w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Mercedes i Microcar. W chwili przybycia straży kierująca Mercedesem znajdowała się poza pojazdem bez widocznych obrażeń, natomiast kierująca Microcarem pozostawała uwięziona w pojeździe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu na ul. Traugutta a następnie wykonaniu dostępu do poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po wydobyciu poszkodowanej przekazano ją przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych trwających niespełna godzinę brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, policja i pogotowie ratunkowe.
  • Tuż przed północą w dniu 14.06.2018 r. przy ul. Wspólnej w miejscowości Stojadła doszło do pożaru murowanego budynku gospodarczego częściowo zaadaptowanego na mieszkalny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na palący się obiekt oraz wprowadzeniu roty do wewnątrz budynku w celu sprawdzenia pomieszczeń, jednocześnie podano drugi prąd wody w obronie przyległego budynku na sąsiedniej posesji. W budynku przebywał jeden użytkownik, który opuścił obiekt przed przybyciem straży pożarnej. W trakcie prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych osoba zgłosiła złe samopoczucie. Została mu udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc i przekazano poszkodowanego przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W dalszej kolejności działania straży pożarnej polegały na pracach rozbiórkowych budynku, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu pogorzeliska kamerą termowizyjną. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad półtorej godziny brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP, a także pogotowie ratunkowe.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 684 zdarzenia, w tym:

  • 289 pożarów;
  • 331 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 64 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email