Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 04.06.2018 r. do 10.06.2018 r.

W dniach od 04.06.2018 r. do 10.06.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 42 zdarzenia, w tym 12 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA 

  • W godzinach popołudniowych 6.06.2018 r. w miejscowości Stojadła doszło do pożaru średniego w Galerii handlowej. Pożarem objęty był śmietnik oraz elewacja ściany zewnętrznej budynku, przy której składowane były śmieci. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz wprowadzeniu rot do wnętrza obiektu w celu sprawdzenia pomieszczeń. Wszystkie osoby znajdujące się wewnątrz budynku zostały ewakuowane przez pracowników galerii przed przybyciem straży pożarnej. Następnie działania straży polegały na pracach rozbiórkowych wiszącej elewacji oraz oddymieniu pomieszczenia galerii z wykorzystaniem turbowentylatorów. W działaniach gaśniczych trwających prawie cztery godziny brały udział 4 zastępy i 11 ratowników PSP, 5 zastępów i 18 ratowników OSP, a także pogotowie gazowe i policja.
  • W godzinach przedpołudniowych 10.06.2018 r. w miejscowości Długa Szlachecka przy ul. Warszawskiej gm. Halinów doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki BMW 7 i FORD C-Max. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia straży pożarnej wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami i były pod opieką Zespołów Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworu z gazem na zbiorniku w samochodzie BMW, a także na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Podczas prowadzenia działań droga była zamknięta. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, a także policja, pogotowie ratunkowe oraz autoholowanie.
  • W godzinach popołudniowych 10.06.2018 r. w miejscowości Stanisławów przy ul. Młynarskiej udzielono pomocy starszej kobiecie uskarżającej się na piekący ból w klatce piersiowej oraz zdrętwienie prawej kończyny górnej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz zabezpieczeniu lądowiska dla LPR na pobliskiej łące. Ponadto działania straży pożarnej polegały na pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca oraz zabezpieczeniu startu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, a także LPR.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 645 zdarzeń, w tym:

  • 276 pożarów;
  • 307 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 62 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email