Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 09.04.2018 r. do 15.04.2018 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 09.04.2018 r. do 15.04.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 43 zdarzenia, w tym 32 pożary, 10 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 10.04.2018 roku w godzinach południowych w miejscowości Mrozy doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki Skoda, KIA Rio oraz Mercedes klasa A. W pierwszej kolejności działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej poszkodowanym. Następnie jedna z poszkodowanych została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ponadto strażacy odpowiadali byli za usunięcie palmy płynów silnikowych z jezdni przy użyciu sorbentu oraz kierowanie ruchem drogowym. Do zakończenia czynności prowadzonych przez policję ruch odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę udział brał 1 zastęp i 6 ratowników JRG, 1 zastęp i 6 ratowników OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

  • W dniu 13.04.2018 roku w godzinach wieczornych w miejscowości Pogorzel (gm. Siennica) doszło do potrącenia jadącej rowerem kobiety przez samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W czasie prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny udział brał 1 zastęp i 6 ratowników JRG, 1 zastęp i 6 ratowników OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Ponadto w przedmiotowym okresie strażacy 25 razy prowadzili działania gaśnicze pożarów traw i nieużytków rolnych w wyniku, których łącznie spłonęła powierzchnia około 3,7 ha.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 348 zdarzeń, w tym:

  • 161 pożarów;
  • 155 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 32 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email