Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 19.03.2018 r. do 25.03.2018 r.

W dniach od 19.03.2018 r. do 25.03.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 32 zdarzenia, w tym 14 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Tuż przed godziną 21:00 w dniu 20.03.2018 roku do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Partyzantów w Cegłowie. Z chwilą przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej po rozpoznaniu, stwierdzono, że wewnątrz budynku znajduje się jego właścicielka. Działania straży pożarnej polegały na ewakuacji osoby poszkodowanej z wnętrza palącego się budynku przy jednoczesnym gaszeniu pożaru, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się poddasze. Po lokalizacji i ugaszeniu pożaru strażacy rozpoczęli prace rozbiórkowe nadpalonych elementów konstrukcyjnych budynku. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad dwie godziny udział brały 2 zastępy i 7 ratowników JRG, 5 zastępów i 28 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 21.03.2018 roku w Sulejówku przy ul. Jana III Sobieskiego miał miejsce pożar mieszkania w drewnianym budynku wielorodzinnym. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, ustalono ze pali się poddasze, a dwóch mieszkańców palącego się mieszkania próbuje na własną rękę gasić pożar. Pozostali mieszkańcy byli na zewnątrz budynku. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru przy użyciu jednego prądu wody. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo jedno z mieszkań wraz z wyposażeniem. W działaniach trwających prawie trzy godziny udział brały 2 zastępy i 10 ratowników PSP, 2 zastępy i 8 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
  • W dniu 22.03.2018 roku ok. godziny 2 w nocy w Kałuszynie przy ul. Reja miał miejsce pożar garażu wolnostojącego. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży, pożarem objęty był cały garaż oraz zagrożone były pobliskie budynki mieszkalne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu oraz jednego w obronie budynku mieszkalnego sąsiadującego z garażem. W wyniku zdarzenia spaleniu uległy dwa samochody osobowe oraz wyposażenie garażu. Dodatkowo nadpaleniu uległa podbitka dachowa w domu jednorodzinnym oraz rynny. W sąsiednim domu stopiły się rynny oraz pęknięciu uległa szyba w piwnicy oraz w wiatrołapie. W działaniach trwających prawie trzy godziny udział brały 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 4 zastępy i 16 ratowników OSP oraz Policja.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 236 zdarzeń, w tym:

  • 82 pożary;
  • 125 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 29 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email