Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 12.03.2018 r. do 18.03.2018 r.

W dniach od 12.03.2018 r. do 18.03.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 21 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godzinie 4 rano w dniu 12.03.2018 roku w miejscowości Okuniew ul. Kwiatowa, doszło do pożaru bliźniaczego budynku gospodarczego, murowanego krytego papą. Z chwilą przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej po rozpoznaniu, stwierdzono brak osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych, tj. zerwanie części poszycia dachu w okolicach komina. Następnie podjęto działania związane z oddymianiem pomieszczeń budynku i sprawdzenie ich kamerą termowizyjną. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo całe pomieszczenie kotłowni wraz z instalacją CO oraz drewniany stropodach w całym bliźniaczym budynku. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad dwie godziny, udział brały 2 zastępy i 11 ratowników OSP, 1 zastęp i 4 ratowników PSP, Pogotowie Gazowe oraz Policja.
  • W dniu 17.03.2018 roku o godz. 12:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu w transporcie drogowym w miejscowości Stara Niedziałka ul. Mazowiecka gm. Mińsk Mazowiecki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, stwierdzono iż w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe marki Opel Corsa i BMW XDrive 420d. Opel uderzył przodem w prawy bok BMW i znajdował się w przydrożnym rowie od strony drogi do Jakubowa, natomiast BMW stał na pasie w stronę Mińska Mazowieckiego. Kierowca Opla został przebadany przez ZRM i został na miejscu zdarzenia, natomiast kierująca BMW została zabrana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym. Ruch podczas trwania całej akcji, odbywał się wahadłowo. W działaniach trwających ponad trzy godziny udział brał 1 zastęp i 4 ratowników OSP, 1 zastęp i 6 ratowników PSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 204 zdarzenia, w tym:

  • 68 pożarów;
  • 111 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 25 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email