Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 05.03.2018 r. do 11.03.2018 r.

W dniach od 05.03.2018 r. do 11.03.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 23 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i 6 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 14:00 w dniu 05.03.2018 w Karolinie, miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce strażaków stwierdzono, że z wnętrza budynku mieszkalnego wydobywa się gęsty czarny dym. Ustalono, że przebywający w pomieszczeniu objętym pożarem starszy mężczyzna, został ewakuowany przez swoją córkę, przed przybyciem JOP. Działania strażaków polegały na odłączeniu energii elektrycznej od obiektu, prowadzeniu działań gaśniczych w natarciu do środka mieszkania (paliło się łóżko rehabilitacyjne) oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do otwarcia wszystkich okien w celu oddymiania i przewietrzenia budynku. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo łóżko rehabilitacyjne oraz okopceniu wyposażenie i ściany pokoju. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających niespełna godzinę brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 1 zastęp i 7 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • Po godz. dwudziestej pierwszej, 11.03.2018 r. w Mińsku Mazowieckim miał miejsce pożar budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków, stwierdzono, że na klatce schodowej budynku jest duże zadymienie, a dym wydobywa się na zewnątrz drzwiami wejściowymi. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że palą się śmieci w piwnicy. Działania strażaków polegały na podaniu 1 prądu wody w natarciu na palące się odpady. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację osób przebywających w budynku (17 osób). Ewakuowane osoby pozostawały do momentu zakończenia działań na zewnątrz pod nadzorem policji. Po ugaszeniu pożaru, klakę schodową i mieszkania sprawdzono przy pomocy miernika wielogazowego, a następnie przystąpiono do oddymiania klatki schodowej poprzez otwarcie okna znajdującego się na poddaszu i ustawieniu przed wejściem agregatu oddymiającego. Po zakończeniu działań osoby ewakuowane wróciły do swoich mieszkań. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających niespełna godzinę brał udział 1 zastęp JRG oraz Policja.

 

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 183 zdarzenia, w tym:

  • 63 pożary;
  • 96 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 24 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email