Komenda Powiatowa

Wyróżnienia „Strażak Miesiąca” dla mińskich strażaków 09.02.2018 r.

9 lutego 2018 roku dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim zostało uhonorowanych nagrodą mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego w czasie wolnym od służby. Wyróżnienie „Strażak Miesiąca” z rąk Pana Zdzisława Sipiery – wojewody mazowieckiego oraz st. bryg. Bogdana Łasicy – mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, otrzymali:

  • st. sekc. Paweł Łukasiak, który 17 lutego 2017 roku po zakończonej służbie w drodze do domu w miejscowości Wola Polska zauważył zdarzenie drogowe i zatrzymał się w celu udzielenia pomocy ofiarom wypadku. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, znajdującej się w samochodzie osobowym wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową.
  • sekc. Michał Niewczas, który w dniu 19 lipca 2017 r. jadąc drogą krajową nr 17 w m. Radiówek, na terenie pow. otwockiego, zauważył zdarzenie drogowe i zatrzymał się w celu udzielenia pomocy ofiarom wypadku. Sekc. Michał Niewczas zabezpieczył miejsce zdarzenia, zaalarmował służby ratownicze oraz samodzielnie zaczął prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe. Czynności te prowadził do czasu przyjazdu na miejsce służb ratowniczych.

Poza w/w wyróżnienia otrzymało również 4 innych strażaków:

  • mł. kpt. Kamil Duplicki z  KP PSP w Sochaczewie.
  • mł. ogn. Michał Chmielewski z KP PSP w Makowie Mazowieckim.
  • st. sekc. Paweł Staniszewski z KP PSP w Mławie.
  • st. sekc. Sławomir Cyran z KP PSP Żuromin.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i poza nim.

Print Friendly, PDF & Email