Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 27.11.2017 r. do 03.12.2017 r.

W dniach od 27.11.2017 r. do 3.12.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 80 zdarzeń, w tym 4 pożary, 71 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 28.11.2017 r. na drodze krajowej nr 50 w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Toyota i Volkswagen. Osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który po ich przebadaniu zabrał Dwie osoby do szpitala. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • W dniu 30.11.2017 r. w miejscowości Pustelnik samochód osobowy Suzuki uderzył w drzewo. Dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W wyniku zdarzenia jedna osoba przewieziona została do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

Ponadto w dniach 30 listopada i 1 grudnia strażacy 70 razy wyjeżdżali do usuwania powalonych w wyniku intensywnych opadów śniegu drzew, które blokowały szlaki komunikacji drogowej.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1495 zdarzeń, w tym:

  • 325 pożarów;
  • 1051 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 119 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email