Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 20.11.2017 r. do 26.11.2017 r.

W dniach od 20.11.2017 r. do 26.11.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 18 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 21.11.2017 r. na 499 kilometrze drogi krajowej nr 2 w okolicach miejscowości Nowy Konik doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki: Audi i Mazda. W pojazdach podróżowało 5 osób, które opuściły je strażaków własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jedni skutków zdarzenia. Osoba poszkodowana po przebadaniu nie wymagała hospitalizacji. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny brał udział 1 zastępy i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • W godzinach wieczornych 23.11.2017 r. na ul. Chełmońskiego w Mińsku Mazowieckim miał miejsce pożar lokalu mieszkalnego w parterowym wielorodzinnym budynku komunalnym. Istniało podejrzenie, że w mieszkaniu mogą znajdować się dwie osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i prowadzeniu akcji gaśniczej przy jednoczesnym przeszukaniu pomieszczeń. Okazało się, że osoby te opuściły budynek o własnych siłach i zostały przewiezione przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto strażacy ewakuowali osiem osób (w tym troje dzieci) z pozostałych mieszkań nieobjętych pożarem. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne wraz z wyposażeniem natomiast zniszczeniu pozostała część lokalu. Strażakom udało się uratowac pozostałą część obiektu. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad 2 godziny brały udział 4 zastępy i 11 ratowników PSP, 3 zastępy i 14 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1415 zdarzeń, w tym:

  • 321 pożarów;
  • 980 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 114 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email