Komenda Powiatowa

Zakończenie „Szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP” 05.11.2017 r.

W dniu 05.11.2017 r. zakończyło się trwające od 21.10.2017 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Chyżyny, OSP Dąbrówka, OSP Dębe Małe, OSP Guzew, OSP Oleksianka, OSP Posiadały, OSP Ruda, OSP Starogród i OSP Waliska.

Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonych w dniu 17 listopada 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:

  • funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim
  • funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Celem szkolenia trwającego 31 godz. było zapoznanie ratowników ze sposobem postępowania w czasie akcji ratownictwa technicznego, budową i obsługą narzędzi hydraulicznych, ewakuacją osób poszkodowanych z pojazdów w czasie wypadków drogowych. Zajęcia praktyczne odbyły się dzięki uprzejmości właścicielom firm:

  • „P.H.U. FOX” w Nowych Osinach oraz
  • „LASKOWSKI F.P.H.U.” w Mińsku Mazowieckim,

którzy bezpłatnie udostępnili do celów szkoleniowych swój sprzęt i zezłomowane pojazdy. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 29 druhów.

Print Friendly, PDF & Email