Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 16.10.2017 r. do 22.10.2017 r.

W dniach od 16.10.2017 r. do 22.10.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 18 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 16.10.2017 r. straż pożarna została wezwana przez Zespół Ratownictwa Medycznego na ul. Krótką w Pustelniku w celu otwarcia drzwi do budynku mieszkalnego w którym znajduje się poszkodowana osoba. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Pustelnik i przeprowadzeniu rozpoznania wstępnego przez okno budynku stwierdzono, że w środku na łóżku znajduje się mężczyzna ułożony w nienaturalnej pozycji, a w pomieszczeniu występuje lekkie zadymienie. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, wyłączeniu kuchenki gazowej, na której znajdował się spalony czajnik, oraz sprawdzeniu pomieszczeń przy użyciu miernika na obecność tlenku węgla (wynik okazał się pozytywny) oraz przewietrzeniu budynku. Niestety mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
    W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny brały udział: 1 zastęp 4 ratowników PSP, 1 zastęp OSP i 6 ratowników, pogotowie ratunkowe i policja.
  • W dniu 17.10.2017 r. na 44,7 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 637 w Stanisławowie doszło śmiertelnego potrącenia kierowcy samochodu osobowego marki Skoda Fabia, który stał przy pojeździe, przez samochód osobowy marki Toyota Avensis, który znajdował się w przydrożnym rowie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. W wyniku zdarzenia kierowca Skody poniósł śmierć na miejscu a kierowca Toyoty został zabrany do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję i prokuraturę, a po ich zakończeniu na usunięciu skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie cztery godziny brał udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja i prokuratura.
  • W dniu 17.10.2017 r. na 209 kilometrze drogi krajowej nr 50 w okolicach miejscowości Maliszew doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel Vectra i Toyota Corolla. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym (w tym 11 letniemu dziecku) z pojazdu marki Opel, którzy opuścili go o własnych siłach oraz uwięzionemu kierowcy pojazdu marki Toyota. Następnie przystąpiono do wykonywania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do kierowcy samochodu marki Toyota, jego ewakuacji z pojazdu i przekazaniu przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, które odwiozły poszkodowanych do szpitala. Dalsze działania straży pozarnych polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających dwie i pół godziny brał udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 12 ratowników OSP, pogotowia ratunkowe i policja

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1263 zdarzenia, w tym:

  • 275 pożarów;
  • 889 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 99  alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email