Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 25.09.2017 r. do 01.10.2017 r.

W dniach od 25.09.2017 r. do 01.10.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 20 zdarzeń, w tym 3 pożary, 15 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 29.09.2017 r. na 41 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 637 w okolicach miejscowości Zalesie (gm. Stanisławów) samochód dostawczy marki Kia, którym podróżował dwie osoby, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia jednostki OSP Stanisławów, kierujący znajdował się poza pojazdem, natomiast w pojeździe pozostawał pasażer. Działania strażaków polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe, udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety pomimo starań ratowników poszkodowany poniósł śmierć. Dalsze działania strażaków polegały zabezpieczaniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję i prokuraturę, działaniach po ich zakończeniu usunięciu działaniach jedni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających trzy i pół godziny brały udział: 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 2 zastępy i 8 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja i prokuratura.
  • W dniu 01.10.2017 r. na 229 kilometrze drogi krajowej nr 50 w okolicach miejscowości Rządza (gm. Stanisławów) doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych w których łącznie podróżowało 8 osób w tym 2 dzieci). W chwili przybycia na miejsce jednostki OSP Stanisławów, jedna osoba znajdowała się w pojeździe marki Opel, a pozostałe 7 osób opuściły pojazdy o własnych siłach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie znajdującej się w pojeździe i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który po ewakuowaniu poszkodowanej osoby z pojazdu zabrał ją do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczaniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie i pół godziny brały udział: 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 3 zastępy i 14 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1207 zdarzeń, w tym:

  • 262 pożary;
  • 851 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 94  alarmy fałszywe
Print Friendly, PDF & Email