Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 11.09.2017 r. do 17.09.2017 r.

W dniach od 11.09.2017 r. do 17.09.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 28 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W nocy 13.09.2017 r. na 227 kilometrze drogi krajowej nr 50 w pobliżu miejscowości Stanisławów doszło do zderzenia dwóch pojazdów: samochodu osobowego marki Peugeot z samochodem ciężarowym Renault Premium. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem osobowym. Pomocy osobie poszkodowanej przed przybyciem straży pożarnych udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, przeniesieniu poszkodowanego do karetki, która przetransportowała go do szpitala. Następnie strażacy zabezpieczali czynności dochodzeniowe prowadzone przez policję a po ich zakończeniu usunęli z jezdni skutki zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brał udział: 1 zastęp PSP i 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP i 6 ratowników.

 

  • W dniu 16.09.2017 r. w Józefinie (gm. Jakubów) doszło do pożaru poddasza budynku drewnianego pokrytego papą i blachą. W chwili przybycia na miejsce straży pożarnych, pożar obejmował połowę budynku. Działania straży pożarnych polegały na prowadzeniu działań gaśniczych z jednoczesną obroną sąsiadującego budynku, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych obiektu w celu dotarcia do zarzewi ognia i ugaszeniu pożaru. Następnie strażacy oddymili i przewietrzyli budynku oraz sprawdzili budynek przy pomocy kamery termowizyjnej czy pożar został ugaszony. W wyniki pożaru częściowemu spaleniu uległa połowa budynku ze zgromadzonymi w nim płodami rolnymi. Strażakom udało się uratować pozostałą część obiektu oraz sąsiednie zabudowania. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających niespełna 2 godziny brał udział: 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 6 zastępów i 23 ratowników OSP oraz policja.

 

  • W dniu 17.09.2017 r. w Mińsku Mazowieckim na ul. Warszawskiej na skutek wad konstrukcyjnych doszło do uszkodzenia ściany zewnętrznej (szczytowej) wielorodzinnego drewnianego mieszkalnego budynku krytego papą. W wyniku zdarzenia nastąpiło rozszczelnienie poszycia dachu a część budynku groziła zawaleniem. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu pod nadzorem Powiatowego Inspektora Budowlanego, uszkodzonej ściany przed przewróceniem, ewakuacji podstawowego mienia mieszkańców oraz na zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi i wtórnymi uszkodzeniami obiektu. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 i pół godziny brał udział: 1 zastęp PSP i 4 ratowników oraz 1 zastęp OSP i 4 ratowników.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1156 zdarzeń, w tym:

  • 256 pożarów;
  • 808 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 92 alarmy fałszywe
Print Friendly, PDF & Email