Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 04.09.2017 r. do 10.09.2017 r.

W dniach od 04.09.2017 r. do 10.09.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 23 zdarzenia, w tym 1 pożar, 20 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 09.09.2017 r. w miejscowości Latowicz w kierunku miejscowości Rozstanki na drodze gminnej doszło do czołowego zderzenia motocykla marki Suzuki którym podróżowała jedna osoba z samochodem osobowym Volkswagen Passat, którym podróżowały 3 osoby. Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) przybyły na miejsce zdarzenia przed zastępami straży pożarnych udzielał pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym: motocykliście leżącemu na poboczu (resuscytacja krążeniowo oddechowa) i kierującej Volkswagenem (rana prawego ramienia kończyny górnej) znajdującej się poza samochodem. Wszystkie osoby jadące samochodem opuściły pojazd o własnych siłach. Działania zastępu OSP Latowicz, który przybył na miejsce wypadku, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy przy wykonywaniu RKO u motocyklisty, na przemian z ratownikami medycznymi. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastęp PSP przejął wykonywanie resuscytacji od ratowników OSP. Do szpitala odwiezione zostały 2 osoby z samochodu osobowego: kierująca i pasażerka. Dalsze działania straży pożarnych polegały na kontynuowaniu zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz jego oświetleniu podczas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję i prokuratora. Po ich zakończeniu z jezdni usunięto części rozbitych pojazdów oraz plamę płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia do szpitala zostały przewiezione dwie osoby, a motocyklista poniósł śmierć na miejscu. W działaniach ratowniczych udział brało: 1 zastęp PSP w tym 6 ratowników, 1 zastęp OSP w tym 4 ratowników oraz 2 ZRM, 5 pojazdów Policji (12 osób), pomoc drogowa i zakład pogrzebowy. Całkowitemu zniszczeniu uległ motocykl marki Suzuki oraz przód samochodu Volkswagen Passat.
  • W dniu 08.09.2017 r. w Mińsku Mazowieckim na ul. Warszawskie Przedmieście doszło do zderzenia samochodu osobowego Renault Clio ze skuterem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu KPP kierowcy skutera (ból lewej dolnej kończyny), który następnie został przewieziony do szpitala przez ZRM. Dodatkowo drugi z przybyłych na miejsce ZRM zabrał na badania do szpitala pasażerkę Renaulta (w widocznej ciąży). W działaniach ratowniczych udział brało: 2 zastępy PSP w tym 6 ratowników, 1 zastęp OSP w tym 5 ratowników oraz 2 ZRM, 3 pojazdy Policji.
  • W dniu 05.09.2017 r. w miejscowości Nowa Pogorzel przy ul. Szkolnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Opel Vectra (znajdował się w rowie w pozycji na kołach) oraz Forda Fiest, (stał w pozycji na kołach na poboczu jezdni). W momencie przybycia straży pożarnych wszyscy uczestnicy wypadku znajdowali się poza pojazdami. Kierujący Fordem uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zakręceniu zasilania gazowego. Zespół Ratownictwa Medycznego, przebadał wszystkie osoby podróżujące pojazdami, trzy z nich zostały przetransportowane do Szpitala w Mińsku Mazowieckim.
  • W dniu 04.09.2017 r. w miejscowości Nowa Pogorzel, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów Land Rover Freelande z Fordem Transit Connect. Droga po wypadku została całkowicie zablokowana. Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie odłączeniu akumulatorów w pojazdach i podaniu prądu piany ciężkiej w celu zabezpieczenia rozbitych samochodów przed pożarem. Równolegle prowadzono działania mające na celu ewakuację kierującego Fordem (odgięcie drzwi). Następnie funkcjonariusze pomogli ZRM w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. ZRM przetransportowały poszkodowanych do Szpitala w Mińsku Mazowieckim. Dalsze działania zastępów polegały na pomocy policji w kierowaniu ruchem oraz na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję.Podczas trwania zdarzenia droga wojewódzka była całkowicie zamknięta.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1128 zdarzeń, w tym:

  • 251 pożarów;
  • 787 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 90 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email