Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 05.06.2017 r. do 11.06.2017 r.

W dniach od 05.06.2017 r. do 11.06.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

 

  • Przed godziną 1800 dnia 09.06.2017 r. w Stojadła na ul. Stanisławowskiej, doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy który uciekł z miejsca zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W trakcie działań Lekarz z ZRM podjął decyzję o przetransportowaniu osoby poszkodowanej do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku, z czym strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca na prywatnej posesji obok miejsca zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, pogotowie ratunkowe, policja i LPR.
  • Przed godziną 1300 dnia 11.06.2017 r. na drodze wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Drożdżówka, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Daewoo Lanos (w którym podróżowały dwie kobiety) oraz VW Golf Plus (w którym podróżowało dwóch mężczyzn). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że osoba kierująca samochodem marki Daewoo jest zakleszczona w pojeździe i nie ma oznak krążenia. Przystąpiono do wykonania dostępu do poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, jej ewakuacji z pojazdu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej), następnie przekazaniu przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, które przejęły resuscytację oraz pozostałe trzy osoby poszkodowane. Niestety pomimo wysiłków ratowników lekarz stwierdził zgon osoby kierującej pojazdem marki Daewoo. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje oraz prokuraturę oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie pięć godzin brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 4 pojazdy i 21 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja i prokuratura.
  • Przed godziną 2000 dnia 11.06.2017 r. na drodze wojewódzkiej nr 802 w miejscowości w Budy Wielgoleskie doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Renault i motocykla marki Yamaha. Na miejsce jako pierwszy ze służb ratowniczych przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który stwierdził zgon osoby kierującej motocyklem, innych osób poszkodowanych nie stwierdzono. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje i prokuraturę oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad pięć godzin brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 2 pojazdy i 12 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja i prokuratura.

 

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 592 zdarzenia, w tym:

  • 168 pożarów;
  • 376 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 48 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email