Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 15.05.2017 r. do 21.05.2017 r.

W dniach od 15.05.2017 r. do 21.05.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 29 zdarzeń, w tym 14 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • 16.05.2017 r. na ul. Stefana Okrzei w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki: Seat Ibiza i Saab 93. W wyniku zderzenia poszkodowana została osoba kierująca Seatem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał ją do szpitala oraz neutralizacji plamy płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów. Przybyły na miejsce zarządca drogi usunął z jezdni pozostałości po zderzeniu. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, pogotowie i policja.
  • 19.05.2017 r. na ul. Warszawskiej w Dębem Wielkim doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki: Opel Astra, Volvo V40, BMW 530 jednego dostawczego marki Renault Master. W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego przed przyjazdem na miejsce strażaków. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jezdni jego skutków. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 4 ratowników OSP, pogotowie i policja.
  • 19.05.2017 r. na ul. Mińskiej w Jakubowie, doszło do zderzenia drogowego z udziałem 3 osób. Rowerzysta omijając starszą osobę na chodniku, uderzyła w nią i przewróciła się wprost pod przejeżdżający motocykl marki Trumph. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rowerzyście i przekazaniu go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które pogotowie zabrało do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 510 zdarzeń, w tym:

  • 146 pożarów;
  • 323 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 41 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email