Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 24.04.2017 r. do 07.05.2017 r.

W dniach od 24.04.2017 r. do 07.05.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 60 zdarzeń, w tym 15 pożarów, 43 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • 28.04.2017 r. na drodze wojewódzkiej 802 w okolicach miejscowości Siennica w wyniku wtargnięcia na jezdnię dzika doszło do zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe marki: Peugeot 307, Seat Ibiza i Daewoo Lanos. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Wszystkie trzy osoby poszkodowane zostały odwiezione przez pogotowie do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad cztery godziny, brał u dział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 8 ratowników OSP pogotowie ratunkowe i policja.
  • 05.05.2017 r. na drodze wojewódzkiej 637 w okolicach miejscowości Goździkówka, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault Clio i Honda Accord w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Do szpitala została odwieziona przez pogotowie jedna osoba. W działaniach ratowniczych trwających niespełna trzy godziny brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • 06.05.2017 r. na ul. 11 Listopada w Sulejówku miał miejsce pożar kotłowni w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Strażacy po przyjeździe na miejsce i odłączeniu prądu oraz gazu ziemnego od budynku przystąpili do działań gaśniczych pomieszczenia kotłowni oraz obronie sąsiadujących z nią pomieszczeń. Domownicy opuścili budynek o własnych siłach przed przyjazdem na miejsce służb ratowniczych. Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu budynku sprawdzono wszystkie pomieszczenia pod kątem występowania w nich gazów niebezpiecznych – zagrożenia nie stwierdzono. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem, a zniszczeniu uległa piwnica. Uratowaną pozostałą część budynku. W działaniach gaśniczych trwających niespełna trzy godziny brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, trzy pojazdy i 10 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja, Pogotowie Energetyczne i Pogotowie Gazowe.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 464 zdarzenia, w tym:

  • 127 pożarów;
  • 299 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 38 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email