Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 17.04.2017 r. do 23.04.2017 r.

W dniach od 17.04.2017 r. do 23.04.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 26 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • 17.04.2017 r. na drodze wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Nowa Pogorzel (gm. Siennica) doszło do zderzenia łosia z samochodem osobowym marki Rover, którym podróżowało 2 osoby, a następnie auto zjechało do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została pasażerka w zaawansowanej ciąży. Zwierzę po zderzeniu uciekło do pobliskiego lasu. W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia straży pożarnej osoby podróżujące samochodem osobowym znajdowały się poza pojazdem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który odwiózł ją do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora w samochodzie, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu z jezdni skutków zdarzenia oraz sprawdzeniu lasu w promieniu około 100m w celu odnalezienia zwierzęcia (łosia nie odnaleziono). Zniszczeniu uległa prawa przednia szyba, oraz przednie prawe drzwi w samochodzie Rover. W działaniach ratowniczych trwających godzinę brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 11 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • 22.04.2017 r. w miejscowości Okuniew, ul. Zacisze (m.gm. Halinów) doszło do pożaru w kotłowni budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi do kotłowni, działań gaśniczych, sprawdzeniu kamerą termowizyjną kotłowni, przewietrzeniu pomieszczeń oraz dokonaniu pomiaru powietrza przy użyciu detektora wielogazowego, który nie wykazał zagrożenia. W wyniku pożaru spaleniu uległy śmieci składowane przy piecu c.o. Uratowano budynek mieszkalny. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie dwie godziny brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 1 pojazd i 4 ratowników OSP.
  • 22.04.2017 r. w miejscowości Mrozy, ul. 3 Maja doszło do pożaru budynku mieszkalnego, drewnianego, niezamieszkałego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działań gaśniczych, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcji dachu wraz z więźbą w celu całkowitego ugaszenia pożaru, oraz przeszukania miejsce pożaru w celu wykluczenia osób poszkodowanych. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ dach budynku mieszkalnego oraz połowa części mieszkalnej. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad cztery godziny brał udział 1 pojazd i 4 ratowników PSP, 5 pojazdów i 30 ratowników OSP, Pogotowie Energetyczne i Policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 404 zdarzenia, w tym:

  • 112 pożarów;
  • 256 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 36 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email