Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 10.04.2017 r. do 17.04.2017 r.

W dniach od 10.04.2017 r. do 17.04.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 24 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • 10.04.2017 r. w miejscowości Kąty Goździejewskie Pierwsze (gm. Dębe Wielkie) doszło do pożaru dachu na murowanym parterowym budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych z jednoczesną ewakuacją mienia (sprzętu RTV i ADG) na zewnątrz budynku, schładzaniu naziemnego zbiornika z gazem propan-butan o pojemności 1000 l, który narażony był na oddziaływanie termiczne pożaru, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcji dachu w celu dotarcia do zarzewi ognia i ugaszeniu pożaru. Po zakończeniu działań gaśniczych strażacy przykryli budynek plandekami dostarczonymi przez przedstawicieli Urzędu Gminy w Dębem Wielkim. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach wraz pokryciem oraz część elewacji. Uratowano pozostałą część obiektu. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad cztery godziny brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 6 pojazdów i 31 ratowników OSP, Pogotowie Energetyczne i policja.
  • 12.04.2017 r. na drodze powiatowej w miejscowości Papiernia (gm. Stanisławów) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki: Hyundai i Chrysler. Osoby kierujące pojazdami opuściły je o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który odwiózł ją do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających trzy godziny brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 9 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 382 zdarzenia, w tym:

  • 105 pożarów;
  • 244 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 33 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email