Komenda Powiatowa

Zakończenie „Szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP” 02.04.2017 r.

W dniu 02.04.2017 r. zakończyło się trwające od 25.03.2017 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Grzebowilk, OSP Jędrzejów Nowy, OSP Cegłów, OSP Cisie, OSP Siennica, OSP Żaków, OSP Ładzyń, OSP Mienia, OSP Podciernie, OSP Pogorzel, OSP Wężyczyn, OSP Wielgolas i OSP Wiśniew.

Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonych w dniu 17 listopada 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:

  • funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim,
  • funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Celem szkolenia trwającego 31 godz. było zapoznanie się ze sposobem postępowania w czasie akcji ratownictwa technicznego, budową oraz obsługą narzędzi hydraulicznych, ewakuacją poszkodowanych w czasie wypadków drogowych. Zajęcia praktyczne odbyły się dzięki uprzejmości właścicielom firm: „P.H.U. FOX” w Nowych Osinach; „LASKOWSKI F.P.H.U.” w Mińsku Mazowieckim i „Skupu i Sprzedaży Złomu S.C.” na ul. Wesołej w Mińsku Mazowieckim, którzy bezpłatnie udostępnili do celów szkoleniowych swój sprzęt, place i zezłomowane pojazdy oraz przez cały czas służyli pomocą techniczną. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 32 druhów.

Print Friendly, PDF & Email