Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 13.03.2017 r. do 19.03.2017 r.

W dniach od 13.03.2017 r. do 19.03.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 16 zdarzeń, w tym 4 pożary i 12 miejscowych zagrożeń.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • 17 marca 2017 r. na ul. Wiejskiej w Mińsku Mazowieckim miał miejsce pożar murowanego budynku mieszkalnego pokrytego blachą. Po przybyciu na miejsce strażaków stwierdzono, że pożar obejmuje pomieszczenie kotłowni i rozprzestrzenia się na poddasze. Po odłączeniu energii elektrycznej od budynku strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Ponadto zabezpieczono miejsce zdarzenia, wykonano niezbędne prace rozbiórkowe więźby dachowej w celu dotarcia do zarzewi ognia, a następnie po ugaszeniu pożaru odymiono i przewietrzono cały budynek. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem, przedpokój i łazienka, a częściowemu zniszczeniu więźba dachowa wraz z pokryciem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach gaśniczych trwających niespełna dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 8 ratowników PSP, 1 pojazd i 3 ratowników OSP, Pogotowie Energetyczne i policja.
  • 18 marca 2017 r. na ul. Szczecińskiej w Mińsku Mazowieckim doszło do zatrucia tlenkiem węgla 3 osób mieszkających w budynku jednorodzinnym ogrzewanym piecem gazowym. Ustalono, że przyczyną pojawienia się tlenku węgla były między innymi zaklejone kratki wentylacyjne w pomieszczeniach oraz nieodpowiedni przewód odprowadzający spaliny od pieca. Osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych trwających niespełna godzinę brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP oraz pogotowie ratunkowe.
  • 19 marca 2017 r. na drodze wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Sulejówek doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki : BMW 3 i Seat Toledo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego, oraz po zakończeniu działań dochodzeniowych prowadzonych przez policję usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 271 zdarzeń, w tym:

  • 56 pożarów;
  • 188 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 27 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email