Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 13.02.2017 r. do 19.02.2017 r.

W dniach od 13.02.2017 r. do 19.02.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 18 zdarzeń, w tym 4 pożary, 12 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 16.02.2017 r w miejscowości Dębe Wielkie na drodze krajowej nr 2 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki: Volkswagen Caddy i Skoda Fabia którymi podróżowali tylko kierowcy. W wyniku zdarzenia kierowca VW doznał lekkich obrażeń ale był w stanie samodzielnie opuścić pojazd, natomiast kierowca Skody został zakleszczony w pojeździe z zachowanymi czynnościami życiowymi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy Skody przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej obojgu poszkodowanym a następnie przekazaniu poszkodowanych Służbom Medycznym. W działaniach ratowniczych trwających prawie trzy godziny udział brały 2 pojazdy i 6 ratowników z PSP, 1 pojazd i 6 ratowników z OSP a także pogotowie ratunkowe i policja.

  • W dniu 17.02.2017 r w miejscowości Wola Polska (gm. Jakubów) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault Thalia i Opel Corsa którymi podróżowali tylko kierowcy. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Kierująca Renault znajdowała się poza pojazdem. Stwierdzono u niej zgon. Kierująca Oplem była uwięziona w znajdującym się na poboczu drogi pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej przy pomocy narzędzie hydraulicznych a następnie ewakuacji i przekazaniu poszkodowanej Służbom Medycznym. W działaniach ratowniczych trwających ponad cztery godziny udział brały 3 pojazdy i 8 ratowników z PSP, 2 pojazdy i 10 ratowników z OSP a także pogotowie ratunkowe i policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 126 zdarzeń, w tym:

  • 35 pożarów;

  • 78 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);

  • 13 alarmów fałszywych.

Print Friendly, PDF & Email