Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 06.02.2017 r. do 12.02.2017 r.

W dniach od 06.02.2017 r. do 12.02.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 21 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 07.02.2017 r w niezamieszkałym budynku przy Placu Jana Kilińskiego w Mińsku Mazowieckim doszło do pęknięcia rury doprowadzającej wodę do nowo wybudowanego budynku. W wyniku zdarzenia całkowitemu zalaniu wodą uległo podpiwniczenie obiektu o wymiarach 25m dł. x 15m szer. x 2,5m wys. Działania straży pożarnych, polegały na wypompowaniu wody z budynku do studzienki burzowej. Ze względu na bardzo dużą ilość wody, do zdarzenia zadysponowano pompę wysokiej wydajności z OSP Dębe Wielkie, dzięki której wypompowano wodę do rzeki Srebrnej. W działaniach ratowniczych trwających niespełna sześć godzin brały udział 2 pojazdy i 5 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP oraz policja.
  • W dniu 10.02.2017 r. na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Stojadła (gm. Mińsk Mazowiecki) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki: Volkswagen Passat i Fiat Seicento. W wyniku zderzenia poszkodowana została osoba kierująca pojazdem marki Fiat, która została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięcia z jezdni jego skutków. W działaniach trwających godzinę brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, policja i pogotowie ratunkowe.
  • W dniu 10.02.2017 r. przy ul. Wspólnej Sulejówek Sulejówku doszło do pożaru części hali produkcyjnej zakładu przetwarzającego tworzywa sztuczne. W trakcie pożaru w hali nie odbywała się produkcja. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych, ewakuacji części, ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu i przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa część hali produkcyjnej wraz z maszynami. Strażakom udało się uratować część biurową obiekty oraz pozostałą część hali produkcyjnej. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 4 pojazdy i 15 ratowników OSP oraz policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 108 zdarzeń, w tym:

  • 31 pożarów;
  • 66 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 11 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email