Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 01.01.2017 r. do 08.01.2017 r.

W dniach od 01.01.2017 r. do 08.01.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 33 zdarzenia, w tym 10 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Tuż po sylwestrowej północy o godz. 00:05 przy ul. Siennickiej w Mińsku miał miejsce pożar budynku gospodarczego o konstrukcji częściowo murowanej i częściowo drewnianej. Po przybyciu na miejsce strażaków pożar był już w pełni rozwinięty. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia i ugaszeniu pożaru. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych zasłabł właściciel obiektu, do którego wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zabrał go do szpitala na obserwację. W wyniku pożaru spaleniu część budynku gospodarcze wraz z wyposażeniem. Jak się później okazało prawdopodobną przyczyna tego zdarzenia było nieostrożne obchodzenie się z fajerwerkami. W działaniach gaśniczych trwających półtorej godziny brały udział: 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 3 pojazdy i 14 ratowników OSP, 2 pojazdy i 6 ratowników z Wojskowej Straży Pożarnej w Barczącej, policja i pogotowie ratunkowe.
  • W dniu 06.01.2017 r. na ul. Stefana Okrzei w Dębem Wielkim miał miejsce pożar w kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym pokrytym eternitem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu wewnętrznych działań gaśniczych, sprawdzeniu budynku pod kątęm występowania wysokiej temperatury przy użyciu kamery termowizyjnej, ugaszeniu pożaru, a następnie oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń. działaniach wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach gaśniczych trwających półtorej godziny brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP oraz 2 pojazdy i 10 ratowników OSP.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 33 zdarzenia, w tym:

  • 10 pożarów;
  • 20 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 3 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email