Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 10.10.2016 r. do 16.10.2016 r.

W dniach od 10.10.2016 r. do 16.10.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 18 zdarzeń, w tym 4 pożary i 14 miejscowych zagrożeń.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Przed godziną 23 w dniu 10.10.2016 r., w barze na ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim rozlana została nieznana substancja wydzielająca drażniący zapach. Działania straży pożarnych w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i próbie zidentyfikowania substancji. Ze względu na brak możliwości identyfikacji na miejsce wezwana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy, która po przyjeździe stwierdziła, że substancją tą jest najprawdopodobniej kwas masłowy. Po zneutralizowaniu rozlanej substancji i przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń akcja została zakończona. W działaniach ratowniczych trwających prawie trzy godziny brały udział 3 pojazdy i 9 ratowników PSP oraz Policja.
  • W dniu 12.10.2016 r. na drodze powiatowej w miejscowości Stara Niedziałka (gm. Mińsk Maz.) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen i Seat. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały je do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających prawie godzinę brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 14.10.2016 r. na trasie kolejowej w kierunku Siedlec w miejscowości Mienia (gm. Cegłów) doszło do pożaru elektrycznego silnika lokomotywy pociągu towarowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych. W wyniku pożaru spaleniu uległ przedział silnikowy lokomotywy. W działaniach gaśniczych trwających prawie trzy godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 9 ratowników OSP, a także 1 pojazd i 3 ratowników Wojskowej Straży Pożarnej z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego.
  • W godzinach wieczornych w dniu 15.10.2016 r. w miejscowości Zagórze (gm. Halinów) mężczyzna pracujący przy wycince drzewa został przygnieciony przez konar. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia po uwolnieniu poszkodowanego spod konaru stwierdzili u niego brak czynności życiowych w związku, z czym przystąpili do prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej do czasu przyjazdu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny brał udział 1 pojazdy i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1294 zdarzenia, w tym:

  • 395 pożarów;
  • 800 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 99 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email