Komenda Powiatowa

Ćwiczenia OSP gm. Siennica p.k. „WIATRAK 2016” 08.10.2016 r.

W dniu 8 października 2016 r. druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Siennica oraz z jednostki OSP Dębe Wielkie jak również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, wzięli udział w zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siennicy, gminnych ćwiczeniach Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, które odbyły się na terenach leśnych pomiędzy Siennicą, a Żakowem p.k. „WIATRAK 2016”.

Celem ćwiczeń było doskonalenie prowadzenia działań podczas pożarów lasów, dostarczanie wody z naturalnych zbiorników na duże odległości przy użyciu pomp wysokiej wydajności oraz sprawdzenie poziomu wyszkolenia ratowników i gotowości operacyjno-technicznej sił i środków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Siennica.

Po zakończeniu ćwiczeń w strażnicy OSP Żaków odbyło się podsumowanie, na którym Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim st. bryg. Paweł Parobczak, Wójt Gminy Siennica Grzegorz Zieliński, Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siennicy dh Leszek Dąbrowski, Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siennicy dh Piotr Rosik, oraz rozjemcy podziękowali wszystkim za udział w ćwiczeniach oraz przekazali swoje uwagi i wnioski. Pozoracja ćwiczeń została oceniona na wysokim poziomie, a ogólna ocena, podsumowująca całość ćwiczeń jako bardzo dobra.

Print Friendly, PDF & Email