Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 05.09.2016 r. do 11.09.2016 r.

W dniach od 05.09.2016 r. do 11.09.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 37 zdarzeń, w tym 10 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Tuż po północy 08.09.2016 r. przy ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim, doszło do pożaru dwóch parterowych, murowanych budynków gospodarczych pokrytych papą. Po przybyciu na miejsce strażaków pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował swoim zasięgiem dwa pomieszczenia, z 15 jakie znajdowały się w tym kompleksie. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ewakuacji zawartości komórek na zewnątrz budynku w celu ich dogaszania, ograniczeniu rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałe pomieszczenia znajdujące się w kompleksie, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych konstrukcji dachu w celu dogaszenia zarzewi ognia i ugaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległy dwa pomieszczenia gospodarcze wraz z wyposażeniem. Strażakom udało się uratować pozostałe pomieszczenia kompleksu. W działaniach gaśniczych trwających niespełna dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP oraz Policja.
  • W dniu 09.09.2016 r. na ul. Pustelnickiej w Dębem Wielkim doszło do zderzenia samochodu osobowego Mazda z samochodem Volkswagen Transporter. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został męszczyzna kierujący pojazdem marki VW, który opuścił go o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa medycznego, który zabrał ją do szpitala, oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających cztery godziny brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, Policja oraz Pogotowie ratunkowe.

 Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1152 zdarzenia, w tym:

  • 356 pożarów;
  • 708 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 88 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email