Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 27.06.2016 r. do 03.07.2016 r.

W dniach od 27.06.2016 r. do 04.07.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 45 zdarzeń, w tym 19 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 28.06.2016 r. na ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Mercedes Sprinter z Seat Alhambra. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 10 ratowników PSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • W dniu 30.06.2016 przy ul. Kołbielskiej w Stojadłach, miał miejsce pożar hali produkcyjnej zakładu zajmującego się wyrobem kosmetyków. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek straży pożarnych stwierdzono, że pożar jest w pełni rozwinięty i obejmuje całą halę produkcyjną, w której znajdują się również pomieszczenia magazynowe z materiałami chemicznymi. Wszystkie osoby pracujące w zakładzie opuściły budynek o własnych siłach przed przyjazdem na miejsce ratowników. Poparzeniu uległy dwie osoby, którym pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych wewnątrz obiektu pomieszczeń jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń celu wykluczenia możliwości przebywania pomieszczeń nim osób poszkodowanych, obronie pomieszczeń biurowych oraz sąsiednich obiektów przed rozprzestrzenieniem się pożaru, ugaszeniu pożaru, oddymieniu i przewietrzaniu pomieszczeni oraz monitorowaniu hali pod kontem występowania w niej niebezpiecznych gazów popożarowych (między innymi CO). W wyniku pożaru spaleniu w całości uległa hala produkcyjna wraz z wyposażeniem. Strażakom udało się uratować sąsiednie zabudowania. W działaniach gaśniczych trwających ponad cztery godziny brały udział 4 pojazdy i 12 ratowników PSP, 4 pojazdy i 19 ratowników OSP, 1 pojazd i 3 ratowników Wojskowej Straży Pożarnej z Barczącej, Pogotowie Ratunkowe i Policja
  • W dniu 01.07.2016 w miejscowości Kiczki Pierwsze (gm. Cegłów) miał miejsce pożar drewnianej stodoły pokrytej eternitem. Pierwsze jednostki straży pożarnej przybyłe na miejsce stwierdziły już w pełni rozwinięty pożar całego budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych, obronie obory przylegającej do budynku stodoły, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji dachu budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia i ugaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległa stodoła oraz drewniana szopa. Strażakom udało się uratować przed pożarem sąsiadującą oborę. W działaniach gaśniczych trwających ponad 2 godziny brały udział 1 pojazd i 4 ratowników PSP oraz 8 pojazdów i 37 ratowników OSP.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 792 zdarzenia, w tym:

  • 263 pożary;
  • 464 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 65 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email