Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 30.11.2015 r. do 06.12.2015 r.

W dniach od 30.11.2015 r. do 06.12.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 3 pożary i 9 miejscowych zagrożeń.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 3.12.2015 r. w miejscowości Józefin gmina Halinów, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki BMW i Volkswagen. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby, dwoje pieszych, kierująca pojazdem marki VW oraz jej 5 letnie dziecko. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, przekazaniu ich przybyłym Zespołom Ratownictwa Medycznego oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Wszystkie cztery osoby poszkodowane po zaopatrzeniu medycznym zostały zabrane do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 3 pojazdy i 14 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 4.12.2015 r. w miejscowości Kobylanka gmina Dobre miał miejsce pożar poddasza i więźby dachowej murowanego budynku gospodarczego pokrytego blachodachówką. W budynku objętym pożarem garażowały dwa samochody osobowe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji z budynku jednego samochodu, ugaszeniu pożaru, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji dachu oraz oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległo poddasze oraz dach budynku i samochód osobowy. Strażakom udało się uratować jeden z samochodów osobowych oraz ograniczyć rozprzestrzenienie się pożaru na sąsiednie zabudowania. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad trzy godziny brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 4 pojazdy i 18 ratowników OSP oraz Policja.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1531 zdarzeń, w tym:

  • 783 pożary;
  • 663 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 85 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email