Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 16.11.2015 r. do 22.11.2015 r.

W dniach od 16.11.2015 r. do 22.11.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 14 zdarzeń, w tym 4 pożary, 9 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 16.11.2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 638 w Sulejówku doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel Astra i Volvo 850. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem poszkodowany został kierowca z pojazdu marki Opel. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego przy prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby poszkodowanej u której lekarz stwierdził zgon. W akcji ratowniczej trwającej ponad godzinę brał udział 1 pojazd i 4 ratowników PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • W dniu 19.11.2015 r. na ul. Topolowej w Mińsku Mazowieckim doszło do nietypowego zdarzenia. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim otrzymał informację, że na balkonie 2 piętra bloku mieszkalnego znajduje się osoba, na której pali się ubranie. Po przybyciu na miejsce strażacy wyważyli drzwi od mieszkania, ugasili płonącą odzież, a następnie udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po zaopatrzeniu medycznym, poszkodowany został przewieziony na lotnisko w Janowie skąd Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało go do specjalistycznego szpitala. W akcji ratowniczo-gaśniczej trwającej prawie godzinę brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • W dniu 21.11.2015 r. na ul. Czarnockiego w miejscowości Siennica doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen Golf oraz Suzuki Jimmy. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby (w tym 4-letnie dziecko). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W akcji ratowniczej trwającej ponad dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 4 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1505 zdarzeń, w tym:

  • 774 pożary;
  • 647 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 84 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email