Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 19.10.2015 r. do 25.10.2015 r.

W dniach od 19.10.2015 r. do 25.10.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 18 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 19.10.2015 w miejscowości Sulejówek ul. Paderewskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki: Nissan Primera i Mercedes Sprinter. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby z których dwie wydostały się z pojazdu o własnych siłach, a jedna była uwięziona w samochodzie osobowym. Przed przyjazdem strażaków na miejscu była Zespół Ratownictwa Medycznego który udzielał pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe za pomocą narzędzi hydraulicznych, jej wydobyciu, a następnie przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który ze względy na obrażenia tej osoby zadysponował na miejsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W związku z zaistniałą sytuacją strażacy zabezpieczyli lądowisko dla helikoptera na stadionie sportowym pobliskiej szkoły. W działaniach ratowniczych trwających niespełna dwie godziny brały udział 3 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 4 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
  • W dniu 20.10.2015 w na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Choszczówka Rudzka doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Mazda z autokarem. W wyniku zdarzenia poszkodowany została osoba kierująca pojazdem osobowym, której pomocy medycznej udzielił będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie zabrał ją do szpitala. Autokarem nie podróżowały żadne osoby. Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 3 pojazdy i 9 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 21.10.2015 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Brzóze doszło do pożaru samochodu ciężarowego Scania przewożącego na lawecie samochody osobowe. Po dojeździe na miejsce strażaków pożar był w pełni rozwinięty, a kierowcy udało się uratować jeden samochód. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia prowadzeniu działań gaśniczych na samochodzie ciężarowym oraz pięciu pojazdach osobowych oraz obronie dwóch przewożonych pojazdów nie objętych jeszcze pożarem. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległ samochód ciężarowy oraz pięć pojazdów osobowych. Uratowano trzy samochody osobowe. W działaniach gaśniczych trwających prawie dwie i pół godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 4 pojazdy i 19 ratowników OSP oraz Policja.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1431 zdarzeń, w tym:

  • 748 pożarów;
  • 602 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 81 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email