Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 12.10.2015 r. do 18.10.2015 r.

W dniach od 12.10.2015 r. do 18.10.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 29 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 13.10.2015 r. na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Arynów doszło do czołowego zderzenia samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba z samochodu dostawczego, która w momencie przybycia na miejsce ratowników znajdowała się poza pojazdem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 17.10.2015 r. przy ul. Czarnieckiego w Sulejówku miał miejsce pożar mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe na miejsce zdarzenie pierwszego zastępu OSP stwierdzono, że z okna mieszkania na 4 piętrze wydobywają się płomienie, a wszyscy mieszkańcy klatki schodowej w pionie palącego się lokalu są poza budynkiem. Działania straży polegały na odłączeniu zasilania od lokalu objętego pożarem, przeszukania obiektu w celu wykluczenia możliwości przebywania w nim osób poszkodowanych, prowadzeniu działań gaśniczych w wykorzystaniem dwóch podnośników hydraulicznych, ugaszeniu pożaru, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonych mebli, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz monitorowania powietrza pod kątem obecności w nim tlenku węgla. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa kuchnia oraz przedpokój, a zadymieniu pozostałe pomieszczenie i klatka schodowa. Starzakom udało się ograniczyć rozwój pożaru dzięki czemu uratowano pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad trzy godziny brały udział 3 pojazdy i 8 ratowników PSP, 5 pojazdów i 21 ratowników OSP oraz Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe i Policja.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1413 zdarzeń, w tym:

  • 739 pożarów;
  • 594 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 80 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email