Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 03.08.2015 r. do 09.08.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 03.08.2015 r. do 09.08.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 61 zdarzeń, w tym 36 pożarów i 25 miejscowych zagrożeń.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 3 sierpnia 2015 r. na drodze krajowej nr. 2 w miejscowości Dębe Wielkie doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych marki VW Golf, VW Passat oraz Skoda Felicja. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Uszkodzony został przód VW Golfa oraz tył VW Passata. Straty wyceniono na około 5 tysięcy złotych. W działaniach ratowniczych brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP, 1 Pogotowie Ratunkowe, 1 Policja oraz zarządca drogi.
  • W dniu 4 sierpnia 2015 r. w miejscowości Wólka Kobylańska (gm. Dobre) miał miejsce pożar poszycia lasu. Działania strażaków polegały na podaniu sześciu prądów wody w celu lokalizacji i ugaszenia pożaru. Spaleniu uległo poszycie leśne, oraz opaleniu drzewostan na powierzchni około 1 ha. Straty wyceniono na około 30 tysięcy złotych. W działaniach gaśniczych trwających trzy i pół godziny brał udział 1 pojazd i 4 ratowników PSP oraz 7 pojazdów i 31 ratowników OSP.
  • W dniu 5 sierpnia 2015 r. w Mińsku Mazowieckim na ulicy Świętokrzyskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego Alfa Romeo z samochodem osobowym Volkswagen Transporter. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba zabrana przez zespół ratownictwa medycznego przed przyjazdem straży. Działania strażaków polegały na zablokowaniu skrzyżowania i wstrzymaniu ruchu drogowego, odłączeniu akumulatorów w obydwu pojazdach oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W wyniku uderzenia samochodu Volkswagen Transporter, został uszkodzony słup energetyczny, który został przekazany przybyłemu Pogotowiu Energetycznemu. Uszkodzony został przód samochodu Alfa Romeo oraz prawy bok samochodu Volkswagen. Straty wyceniono na około 30 tysięcy złotych. W działaniach ratowniczych brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 1 Pogotowie Ratunkowe, 1 Policja, 1 Pogotowie Energetyczne oraz zarządca drogi.
  • W dniu 6 sierpnia 2015 r. w miejscowości Kamionka (gm. Latowicz) miał miejsce pożar kombajnu. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w celu lokalizacji i ugaszenia pożaru maszyny. Straty wyceniono na około 40 tysięcy złotych. W działaniach gaśniczych brały udział 3 pojazdy i 13 ratowników OSP.
  • W dniu 8 sierpnia 2015 r. w miejscowości Kałuszyn przy ul. 1-go Maja na strzeżonym akwenie wodnym „Zalew Karczunek” doszło do zaginięcia 9-letniego chłopca. Działania strażaków polegały na potwierdzeniu zgłoszenia o zaginięciu chłopca i ustaleniu, że ostatni raz widziany był w wodzie. Strażacy przeszukiwali brzeg akwenu od strony miejsca wyznaczonego do kąpieli. Chłopca odnaleziono w wodzie przy pomoście i po wyciągnięciu chłopca na pomost rozpoczęto zabiegi resuscytacyjne, po czym przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego będącego na miejscu. Dalsze działania zastępów straży polegały na ciągłym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia gdzie była udzielana resuscytacja (osłonięto parawanem), udzielaniu wsparcia psychicznego rodzicom oraz siostrze chłopca, której przekazano maskotkę „Misia Ratownika”. Chłopiec został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do karetki oraz zawieziony do szpitala. Po przyjeździe drugiej karetki Pogotowia Ratunkowego przekazano matkę chłopca. W działaniach ratowniczych brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 3 pojazdy i 12 ratowników OSP, 2 Pogotowia Ratunkowe, 4 Policja. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG1 Warszawa, którą zawrócono z trasy po odnalezieniu chłopca.
  • W dniu 9 sierpnia 2015 r. na drodze krajowej nr. 2 w miejscowości Marysin (gm. Kałuszyn) doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów: Nissana 100 NX i BMW X3. Pojazdy znajdowały się poza jezdnią. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanych do karetek pogotowia, którzy zostali przetransportowani do szpitali w Mińsku Mazowieckim i w Siedlcach. Uszkodzony został przód samochodu BMW oraz bok samochodu Nissan. Straty wyceniono na około 25 tysięcy złotych. W działaniach ratowniczych brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 11 ratowników OSP, 2 Pogotowia Ratunkowe oraz 2 Policja.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 991 zdarzeń, w tym:

  • 523 pożary;
  • 416 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 52 alarmów fałszywych.

Do pobrania:
Informacja tygodniowa 10.08.2015

Print Friendly, PDF & Email