Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 20.07.2015 r. do 26.07.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 20.07.2015 r. do 27.07.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 58 zdarzeń, w tym 13 pożarów, 43 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe.

 CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 21 lipca 2015 r. w miejscowości Stara Niedziałka (gmina Mińsk Mazowiecki) doszło do śmiertelnego potrącenie rowerzysty przez samochód osobowy. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu a następnie zabezpieczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie lądowania śmigłowca lekarz z będącego na miejscu zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon poszkodowanego rowerzysty. Dalsze dziania straży ze względu na porę nocną polegały na oświetlaniu miejsca zdarzenia w celu prowadzenia czynności operacyjnych przez Policję i Prokuraturę. W działaniach trwających 3,5 godziny brał udział 1 pojazd i 4 ratowników PSP oraz 1 pojazd i 4 ratowników OSP.
  • W dniu 22 lipca 2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 637 w okolicach miejscowości Kąty Goździejewskie Drugie (gmina Dębe Wielkie) doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Toyota Yaris z samochodem ciężarowym marki Volvo. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca samochodem osobowym. Działania straży poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu w bezpieczne miejsce, a następnie prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego z lekarzem który stwierdził zgon. W działaniach trwających ponad 3 godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP oraz 2 pojazdy i 8 ratowników OSP.
  • W dniu 25 lipca 2015 r. przy ul. Juliana Grobelnego w Mińsku Mazowieckim, ze względu na bardzo silny wiatr doszło do zerwania części dachu z budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych zerwanej konstrukcji dachu i poszycia, a następnie zabezpieczeniu budynku poprzez przykrycie dachu plandekami. W działaniach ratowniczych trwających niespełna dwie i pół godziny brał udział 1 pojazd i 3 ratowników PSP oraz 1 pojazd i 3 ratowników OSP.

 Ponadto w w/w okresie straże pożarne z powiatu mińskiego 35 razy podejmowały działania związane z usuwaniem połamanych drzew ze szlaków komunikacyjnych, zabudowań mieszkalnych i gospodarczych.

 Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 913 zdarzeń, w tym:

  • 480 pożarów;
  • 386 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 47 alarmów fałszywych.

Do pobrania:
Informacja tygodniowa 27.07.2015

Print Friendly, PDF & Email